2007 GRAND AMERICAN TROPHY WINNERS
PRELIMINARY DAYS

Go To Championship Week

EVENT #  1 - SOUTH DAKOTA STRAIGHT SHOOTERS SINGLES
MONDAY, AUGUST 6, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION REED TIM M BATH SD 100
RUNNER UP RIDDLE DAVID FRANKFORT KY 100
CLASS AAA PARR JERRY W MERCED CA 100
CLASS AAA RU GENS SCOTT W VERNON CENTER MN 100
CLASS AA  MARTIN BILL VERNAL UT 100
CLASS AA RU OEHRLI NILES L COGAN STATION PA 100
CLASS A EVANS BILLY L GALT CA 100
CLASS A RU MORRIS RON BOONVILLE IN 100
CLASS B YORK LARRY H WHITE PIGEON MI 100
CLASS B RU WILLIAMS CALEB W JEFFERSON CITY TN 100
CLASS C JACKSON WIL K MORGANFIELD KY 100
CLASS C RU FISHER WILLIAM J ARNOLD MO 99
CLASS D  LEACH KYLE D HAMILTON OH 97
CLASS D RU JOHNSON DAVID N DYERSBURG TN 97
SR. VETERAN  SIMS MARVIN LYNWOOD WA 100
SR VETERAN RU MITCHELL JAMES L DECATUR GA 99
VETERAN  MITCHELL JERALD A BUTTE MT 100
VETERAN RU RUPE BUD CORTARO AZ 99
SUB JUNIOR  HESTER KOLLIN JAME TUSCUMBIA AL 100
SUB JUNIOR RU WALDOCK NATHAN L ATTICA OH 100
JUNIOR  BARTHOLOW MATTHEW RAPID CITY SD 100
JUNIOR RU SILER CHAS E FLAT ROCK IL 100
LADY  ORLE MEGAN E BRANSON MO 100
LADY RU NAU ASHLEY N GERING NE 100
WHEELCHAIR  FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 100
 
EVENT #  2 - CHESTER COUNTY TENNESSEE HANDICAP
MONDAY, AUGUST 6, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 99
RUNNER UP SMITH REMINGTON L LEOTI KS 99
THIRD  HOFER WAYNE M HURON SD 99
FOURTH  ROSS NICHOLAS T RUSSELLVILLE AL 98
FIFTH  STAFFORD L RAY BROOMFIELD CO 98
SIXTH  SINE NANCY E DURAND MI 98
SEVENTH  TOFFERI KEN V LUDLOW VT 98
SR. VETERAN  SIMS MARVIN LYNWOOD WA 94
SR VETERAN RU OBRIEN BOB GREENVIEW IL 93
VETERAN  PICKENS L D NEWTON IL 95
VETERAN RU CHALLINGSWORTH RAL KERSEY PA 94
SUB JUNIOR  JOHNSON SIDNEY A VINA AL 98
SUB JUNIOR RU NIGH GARRET A GALION OH 97
JUNIOR  NANNINI ZACHARI SAN JOSE CA 98
JUNIOR RU SIVLEY BENJAMIN C TOWN CREEK AL 96
LADY  RUSSELL ELIZABETH MCKENZIE TN 95
LADY RU MUELLER LAUREN N PLAINVIEW IL 92
WHEELCHAIR  GOULD JOHN F PLEASANT LAKE IN 95
         
EVENT #  3 - OHIO SPORTSMAN'S CLAY CRUSHERS CLUB SINGLES
TUESDAY, AUGUST 7, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION REED TIM M BATH SD 100
RUNNER UP DURSTELER TRACY L IDAHO FALLS ID 100
CLASS AAA BARTHOLOW FOSTER W RAPID CITY SD 100
CLASS AAA RU BRINGELSON DENIS L NEW RAYMER CO 100
CLASS AA  HAZELET DAVID T AMHERST NY 100
CLASS AA RU POMPE ROMAN HAVLICKUV BROD CZE MC 100
CLASS A GRANDSTAFF MELVIN TECUMSEH KS 100
CLASS A RU BRENTZEL RYAN M GRAND ISLAND NE 100
CLASS B KURTZEBORN JR MICH ST LOUIS MO 100
CLASS B RU TRIPLETT JOSHUA B PURYEAR TN 100
CLASS C EDGMON HAYDEN QUEEN CREEK AZ 100
CLASS C RU MCGUIRE STEVE D PENNS PARK PA 99
CLASS D  CAMPION GENE SHIPMAN IL 99
CLASS D RU PROHL R MICHAEL WESTVILLE IN 98
SR. VETERAN  MITCHELL JAMES L DECATUR GA 99
SR VETERAN RU MOORE B J MONTE SERENO CA 98
VETERAN  WINSTON NEIL M ST PAUL MN 100
VETERAN RU GODDARD JAMES R ROCK SPRINGS WY 99
SUB JUNIOR  RAY GARRETT L TINA MO 100
SUB JUNIOR RU LEACH KYLE D HAMILTON OH 100
JUNIOR  CAMPBELL ETHAN F MURFREESBORO TN 100
JUNIOR RU ENGLAND JOSH M DONIPHAN NE 100
LADY  NATCHER DONNA R EBENSBURG PA 100
LADY RU ORLE MEGAN E BRANSON MO 99
WHEELCHAIR  FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 100
         
EVENT #  4 - THE SPARTA HANDICAP
TUESDAY, AUGUST 7, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION LOVELESS II MITCHE MURFREESBORO TN 99
RUNNER UP CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 99
THIRD  BREDIN MIKEY W MUSKEGON MI 98
FOURTH  ROSS RANDOLPH R CARLISLE KY 98
FIFTH  REED TIM M BATH SD 98
SIXTH  EUBANKS JEREMY L FLEMINGSBURG KY 98
SEVENTH  SINCLAIR H WAYNE RUSSELLVILLE AL 97
SR. VETERAN  SIMS MARVIN LYNWOOD WA 98
SR VETERAN RU CHEELY LEONARD PARIS IL 95
VETERAN  HASLER JERRY J ROANOKE IL 96
VETERAN RU BERLET DAVID L NEW KNOXVILLE OH 96
SUB JUNIOR  PEDERSEN RALEIGH T YERINGTON NV 97
SUB JUNIOR RU MCINTIRE MITCHELL ABERDEEN SD 96
JUNIOR  SIVLEY BENJAMIN C TOWN CREEK AL 97
JUNIOR RU NANNINI ZACHARI SAN JOSE CA 96
LADY  SINE NANCY E DURAND MI 96
LADY RU ASSMANN MEGAN E FREMONT NE 95
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 96
         
EVENT #  5 - DUSTIN KLEIN SINGLES
WEDNESDAY, AUGUST 8, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HARRISON III LEO NEW LONDON MO 100
RUNNER UP REED TIM M BATH SD 100
CLASS AAA TAYLOR ROB M MANHATTAN KS 100
CLASS AAA RU NEUMANN DEAN R DAKOTA MN 100
CLASS AA  DAHL THOMAS L CELEBRATION FL 100
CLASS AA RU HAZELET DAVID T AMHERST NY 100
CLASS A HOWARD NORMAN H DEVILS LAKE ND 100
CLASS A RU LEA TIM HONEY CREEK IA 100
CLASS B SILER CHAS E FLAT ROCK IL 100
CLASS B RU STIDHAM TINA M CHARLESTOWN IN 100
CLASS C GARLAND ROBERT F WARFORDSBURG PA 99
CLASS C RU WHALEN JESSICA BARABOO WI 99
CLASS D  YATES COURTNEY F BETHALTO IL 99
CLASS D RU THORNTON NEIL A PITTSFIELD IL 99
SR. VETERAN  MOORE B J MONTE SERENO CA 100
SR VETERAN RU MITCHELL ROBERT CLARKS SUMMIT PA 100
VETERAN  CREUTZ RONALD W MCHENRY IL 100
VETERAN RU WOODRUFF CHARLES J BOISE ID 100
SUB JUNIOR  HESTER KOLLIN TUSCUMBIA AL 100
SUB JUNIOR RU HANCOCK HUNTER CAMILLA GA 100
JUNIOR  REASTER III WALTER WEST MILTON OH 100
JUNIOR RU HAGEN CLAYTON A MADRAS OR 100
LADY  OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 100
LADY RU LARKIN-DIXON LEAH BEAUMONT CA 100
WHEELCHAIR PUMEL SR RAYMOND J MARTELL NE 100
         
EVENT #  6 - KAY OHYE HANDICAP
WEDNESDAY, AUGUST 8, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 99
RUNNER UP POFFENBARGER WAYNE RIO VISTA CA 99
THIRD  CHRISTIANSON PAUL MT LAKE MN 99
FOURTH  LUNSFORD V TANK WEST HARRISON IN 99
FIFTH  MITCHELL STEPHEN T RUSSELLVILLE AL 98
SIXTH  MARSHALL JR RICHAR LINCOLN NE 98
SEVENTH  GOTTBERG PATRICK WELLS MN 98
SR. VETERAN  MORRISSEY B E BLAIR NE 97
SR VETERAN RU WAKELY CURT GRAHAM MO 96
VETERAN  HILLEBRAND KARROL VANDALIA MO 98
VETERAN RU OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 98
SUB JUNIOR  KOELLA ALEX J JEFFERSON CITY TN 99
SUB JUNIOR RU MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 98
JUNIOR  BEEBE DOUG W MORRILL NE 98
JUNIOR RU ZAERR SAM M PAYSON IL 96
LADY  OLSON KASSI F CEDAR RAPIDS IA 97
LADY RU WILBURN JENNIFER M SAN ANTONIO TX 96
WHEELCHAIR BISSELL N D SMYRNA GA 90
         
EVENT #  7 - LEO HARRISON III DOUBLES
WEDNESDAY, AUGUST 8, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION MILLER RANDY G BUNKER HILL IL 100
RUNNER UP REED TIM M BATH SD 100
CLASS AAA CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 100
CLASS AAA RU TOWNSEND DEAN THORNVILLE OH 100
CLASS AA  CHENOWETH CAMERON CODY WY 99
CLASS AA RU ALCORIZA RON ACAMPO CA 98
CLASS A BUETTGENBACH BILL OMAHA NE 99
CLASS A RU COHEN CHARLES DR SOMERS CT 98
CLASS B TORRE NORMAN J KALAMAZOO MI 96
CLASS B RU MAIKRANZ TYLER C PRINCETON IN 95
CLASS C DUVALL CURTIS S ROCKWOOD MI 96
CLASS C RU WADE MARK T GREEN BROOK NJ 96
CLASS D  SINCLAIR H WAYNE RUSSELLVILLE AL 96
CLASS D RU TORRE JOSEPH J KALAMAZOO MI 93
SR. VETERAN  MOORE B J MONTE SERENO CA 97
SR VETERAN RU WILLIAMS MD DOYNE LITTLE ROCK AR 97
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 98
VETERAN RU HOSTETTER SHELDON LEBANON PA 98
SUB JUNIOR  MILLER LUKE A LINDEN CA 98
SUB JUNIOR RU HULL BRYAN J WELLSVILLE KS 97
JUNIOR  CARMICHAEL STEF B LAS VEGAS NV 97
JUNIOR RU BARTHOLOW MATTHEW RAPID CITY SD 96
LADY  WILBURN JENNIFER M SAN ANTONIO TX 96
LADY RU SNELLENBERGER JACQ COLDWATER MI 96
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 95
         
EVENT #  8 - HARLAN CAMPBELL JR SINGLES
THURSDAY, AUGUST 9, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HARRISON III LEO NEW LONDON MO 100
RUNNER UP REED TIM M BATH SD 100
CLASS AAA CHAMBERS BOB L RAYMORE MO 100
CLASS AAA RU ROSS RANDOLPH R CARLISLE KY 100
CLASS AA  PEYTON ART F PEERS AB 100
CLASS AA RU WINSTON NEIL M ST PAUL MN 100
CLASS A MCNEW JIM W FORTVILLE IN 100
CLASS A RU TRIMBACK JUSTON L PITTSVIEW AL 100
CLASS B SOCKWELL SHELBY D CHEROKEE AL 100
CLASS B RU MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 99
CLASS C DAY GEORGE CUSHING MN 99
CLASS C RU BLAND RYAN BETHALTO IL 99
CLASS D  ROSS CHASE RUSSELLVILLE AL 98
CLASS D RU ADAMS SR DAVID S FAYETTEVILLE GA 96
SR. VETERAN  WILLIAMS MD DOYNE LITTLE ROCK AR 100
SR VETERAN RU BACON JOHN J MAPLEGROVE MN 100
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 100
VETERAN RU BROWN JR CHARLES C KITTRELL NC 100
SUB JUNIOR  NIGH GARRET A GALION OH 100
SUB JUNIOR RU WESTFALL JORDAN K COLORADO SPRINGS CO 100
JUNIOR  WENGERD J MICHAEL SUGARCREEK OH 100
JUNIOR RU CULBREATH SAM E HAYS KS 100
LADY  WILBURN JENNIFER M SAN ANTONIO TX 100
LADY RU GRAHAM PAULETTE A OAKDALE CA 100
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 99
         
EVENT #  9 - GEORGE MCCARTY HANDICAP
THURSDAY, AUGUST 9, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION GRAGE JAMES SEATLE WA 99
RUNNER UP GIST JAMES BRET RUSSELLVILLE AL 98
THIRD  SHIPP JAMES D JACKSONVILLE IL 97
FOURTH  BRINGELSON DENIS L NEW RAYMER CO 97
FIFTH  IKSIC TRAVIS W IRBY WA 97
SIXTH  EPPERSON BRENT N SALT LAKE UT 97
SEVENTH  CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 97
SR. VETERAN  DONALDSON LARRY E RAMSEY IL 96
SR VETERAN RU HUFFMAN GILBERT P GASTON IN 96
VETERAN  CRAIG HENRY LEESBURG FL 95
VETERAN RU KITTLE EDSEL F BUCKHANNON WV 95
SUB JUNIOR  MCINTIRE MITCHELL ABERDEEN SD 97
SUB JUNIOR RU GIST JACOB O RUSSELLVILLE AL 95
JUNIOR  NANNINI ZACHARI SAN JOSE CA 95
JUNIOR RU SHISSLER KORY P NEW PROVIDENCE PA 95
LADY  SNELLENBERGER JACQ COLDWATER MI 95
LADY RU HAMILTON BORNMAN K OLEY PA 95
WHEELCHAIR PUMEL SR RAYMOND J MARTELL NE 92
         
EVENT # 10 - DEBORAH OHYE-NEILSON DOUBLES
THURSDAY, AUGUST 9, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION MILLER RANDY G BUNKER HILL IL 100
RUNNER UP HARRISON III LEO NEW LONDON MO 99
CLASS AAA EPPERSON BRENT N SALT LAKE UT 99
CLASS AAA RU HAWLEY SEAN NUEVO CA 99
CLASS AA  FLINT JAMES H BARKER NY 99
CLASS AA RU CARTER LOUIS B APOLLO BEACH FL 98
CLASS A EUBANKS JEREMY L FLEMINGSBURG KY 97
CLASS A RU HOFER NATHAN WAYNE HURON SD 95
CLASS B BRUNER NORMAN E BRAINARD NE 96
CLASS B RU MARTIN EVAN H RENO NV 94
CLASS C COX JUSTIN W HENDERSON TN 93
CLASS C RU CLAAR VILAS L UNION CITY MI 93
CLASS D  BALLOU RONALD D CEDAR RAPIDS IA 95
CLASS D RU MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 94
SR. VETERAN  SIMS MARVIN LYNWOOD WA 95
SR VETERAN RU WILLIAMS MD DOYNE LITTLE ROCK AR 95
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 99
VETERAN RU HOSTETTER SHELDON LEBANON PA 95
SUB JUNIOR  HULL BRYAN J WELLSVILLE KS 99
SUB JUNIOR RU MAIKRANZ TYLER C PRINCETON IN 95
JUNIOR  REASTER III WALTER WEST MILTON OH 99
JUNIOR RU MCCAULEY ETHAN C DUNCAN OK 98
LADY  GRAHAM PAULETTE A OAKDALE CA 97
LADY RU BRAWNER KAMBRA S EL CAJON CA 97
WHEELCHAIR HEZEL BRIAN L COLUMBIA IL 94
         
EVENT # 11 - EMBRACING THE PAST SINGLES
FRIDAY, AUGUST 10, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION RIDDLE DAVID FRANKFORT KY 100
RUNNER UP HARRISON III LEO NEW LONDON MO 100
CLASS AAA SHAW PAUL COLLINGWOOD ON 100
CLASS AAA RU HANAMOTO JERRIE Y MORGAN HILL CA 100
CLASS AA  ZENTZ JR JOHN E FINKSBURG MD 100
CLASS AA RU LATOUF RICHARD J NEWTOWN CT 100
CLASS A CONKLIN DAVID B NEW MILFORD PA 100
CLASS A RU SAMPLES RICHARD L JACKSONVILLE IL 100
CLASS B MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 99
CLASS B RU FRICKE JEFF L PETERSBURG IL 99
CLASS C HENRY JERRY A LA PORTE IN 99
CLASS C RU LATOZ SAM GEORGETOWN IL 98
CLASS D  ADAMS SR DAVID S FAYETTEVILLE GA 99
CLASS D RU KOENTZ GRANT O COLLINSVILLE IL 98
SR. VETERAN  BRUSMAN SR DAVID VANDALIA OH 100
SR VETERAN RU SALKA THEODORE BUNOLA PA 99
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 100
VETERAN RU HILLEBRAND KARROL VANDALIA MO 100
SUB JUNIOR  MILLER LUKE A LINDEN CA 100
SUB JUNIOR RU MCCARTY KROSS H LA GRANGE TX 100
JUNIOR  BREDIN MIKEY W MUSKEGON MI 100
JUNIOR RU BEEBE DOUG W MORRILL NE 100
LADY  CRAWFORD DIANA C NICHOLASVILLE KY 100
LADY RU OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 99
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 98
         
EVENT # 12 - ENHANCING TODAY HANDICAP
FRIDAY, AUGUST 10, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HAWLEY SEAN NUEVO CA 99
RUNNER UP TARBUK TIM N IMPERIAL PA 98
THIRD  KINER PHIL E CHEYENNE WY 98
FOURTH  VAN NIEUWENHUYZEN CHANDLER MN 98
FIFTH  MCCARTHY PATRICK M DALTON OH 98
SIXTH  BORASCIUS STANLEY SCHNECKSVILLE PA 98
SEVENTH  STEVENS GENE R DENVER CO 98
SR. VETERAN  HOLLEY FRANCIS C PARIS IL 97
SR VETERAN RU JOHNSON EDDIE L VIRGINIA IL 95
VETERAN  NICHOLS GARY R BEAVER OK 97
VETERAN RU OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 96
SUB JUNIOR  MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 95
SUB JUNIOR RU PERKINS MATTHEW W WESTPORT IN 94
JUNIOR  ALLSUP DEAMBRA N NEW MARKET TN 97
JUNIOR RU BARTHOLOW MATTHEW RAPID CITY SD 96
LADY  LEWIS JOLENE CAVE IN ROCK IL 95
LADY RU SANDLER STEPHANIE NEW RINGGOLD PA 94
WHEELCHAIR PUMEL SR RAYMOND J MARTELL NE 91
         
EVENT # 13 - ENSURING OUR FUTURE DOUBLES
FRIDAY, AUGUST 10, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HARRISON III LEO NEW LONDON MO 100
RUNNER UP CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 100
CLASS AAA BRINGELSON DENIS L NEW RAYMER CO 100
CLASS AAA RU PARR JERRY W MERCED CA 100
CLASS AA  GRAUPP JEFFREY T READING PA 99
CLASS AA RU CARTER LOUIS B APOLLO BEACH FL 99
CLASS A PUMA JR ALEXANDER ATTICA NY 99
CLASS A RU WAGNER BRUCE E SCHOFIELD WI 98
CLASS B WOOD VARIOUS FRANK OAK PARK MI 97
CLASS B RU WESTFALL JORDAN K COLORADO SPRINGS CO 96
CLASS C GRESH GEORGE L MUNCIE IN 96
CLASS C RU CHAPPELL TIFFANY L TONGANOXIE KS 94
CLASS D  MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 93
CLASS D RU SINCLAIR H WAYNE RUSSELLVILLE AL 91
SR. VETERAN  MOORE B J MONTE SERENO CA 97
SR VETERAN RU PROVOW NORMAN P HOLT MO 97
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 100
VETERAN RU HAVENAR ROBERT V PIQUA OH 97
SUB JUNIOR  MILLER LUKE A LINDEN CA 97
SUB JUNIOR RU HULL BRYAN J WELLSVILLE KS 96
JUNIOR  HAGEN CLAYTON A MADRAS OR 98
JUNIOR RU BEEBE DOUG W MORRILL NE 98
LADY  SANDLER STEPHANIE NEW RINGGOLD PA 98
LADY RU OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 98
WHEELCHAIR GOULD JOHN F PLEASANT LAKE IN 91
         
EVENT # 14 - NRA SINGLES
SATURDAY, AUGUST 11, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HAGEN CLAYTON A MADRAS OR 200
RUNNER UP CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 200
CLASS AAA KLEIN DUSTIN R FREMONT NE 200
CLASS AAA RU RIDDLE DAVID FRANKFORT KY 200
CLASS AA  SACHAU KURT F ESCONDIDO CA 200
CLASS AA RU HAZELET DAVID T AMHERST NY 200
CLASS A GRANDSTAFF MELVIN TECUMSEH KS 200
CLASS A RU SEIBERT FRANK S BOUNDBROOK NJ 200
CLASS B SAUTTERS THOMAS L N CANTON OH 199
CLASS B RU SILER CHAS E FLAT ROCK IL 198
CLASS C CURTIS ROBERT E GREENCASTLE IN 200
CLASS C RU STAHL GREGORY L SIOUX FALLS SD 198
CLASS D  REYNOLDS TIM J ALHAMBRA IL 199
CLASS D RU DELUCA BRUCE MANTENO IL 195
SR. VETERAN  WAKELY CURT GRAHAM MO 199
SR VETERAN RU STINSON JR CALVIN PROSPECT HARBOR ME 199
VETERAN  JORDAN MIKE MORO IL 200
VETERAN RU BROWN JR CHARLES C KITTRELL NC 199
SUB JUNIOR  HOFER NATHAN WAYNE HURON SD 199
SUB JUNIOR RU BIGRAS COLLIN J EAST MONTPELIER VT 198
JUNIOR  BREDIN MIKEY W MUSKEGON MI 200
JUNIOR RU BARTHOLOW MATTHEW RAPID CITY SD 200
LADY  WILBURN JENNIFER M SAN ANTONIO TX 199
LADY RU OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 199
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 199
         
EVENT # 15 - KRIEGHOFF HANDICAP
SATURDAY, AUGUST 11, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION KELLY DAVID BYRON CA 99
RUNNER UP GIST JACOB O RUSSELLVILLE AL 99
THIRD  BRINGELSON DENIS L NEW RAYMER CO 99
FOURTH  VENDEL CHRIS ROCHESTER NY 98
FIFTH  KERCE DONALD W WELAKA FL 98
SIXTH  ELDRIDGE DAVID G VENEDY IL 98
SEVENTH  VOLIVA JOHN E EVANSVILLE IN 98
EIGHTH  KITTLE EDSEL F BUCKHANNON WV 98
NINTH  PROPER DAVID R DUNKIRK NY 98
TENTH  NAYLOR SHANE A SUMMERFIELD NC 98
ELEVENTH NAGEL FRED MITCHELL SD 98
TWELFTH  STAFFORD L RAY BROOMFIELD CO 97
THIRTEENTH  WUNDER KEVIN LACON IL 97
FOURTEENTH  CHRISTIANSON PAUL MT LAKE MN 97
FIFTEENTH  SCHOLL DUANE D ALTENBURG MO 97
SR. VETERAN  STRUNK TOM H PAYSON AZ 96
SR VETERAN RU JOHNSON EDDIE L VIRGINIA IL 95
VETERAN  CARROLL DOUGLAS R PHOENIX NY 98
VETERAN RU OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 98
SUB JUNIOR  JENKINS LUCAS D BRUSSELS IL 97
SUB JUNIOR RU MARTIN TRITT RUSSELLVILLE AL 95
JUNIOR  ZAERR SAM M PAYSON IL 97
JUNIOR RU SHISSLER KORY P NEW PROVIDENCE PA 97
LADY  WOOLWINE ADREANNA WINCHESTER KY 97
LADY RU MAY CINDY A FREDERICKTOWN OH 97
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 93
         
EVENT # 16 - BUDWEISER HANDICAP
SUNDAY, AUGUST 12, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION WOOSLEY LARRY CYNTHIANA KY 100
RUNNER UP IKSIC TRAVIS W IRBY WA 100
THIRD  CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 99
FOURTH  STACEY PATRICK FREDERICK OK 99
FIFTH  HAWLEY SEAN NUEVO CA 99
SIXTH  HUBER STEVEN G ORWIGSBURG PA 99
SEVENTH  NAGEL FRED MITCHELL SD 99
EIGHTH  CHRISTENSEN RON LAS VEGAS NV 99
NINTH  DIERKSEN DEAN E MEDICINE LODGE KS 99
TENTH  DURSTELER TRACY L IDAHO FALLS ID 99
ELEVENTH KEMPER BARRY W WYANDOTTE MI 99
TWELFTH  MARSHALL JR RICHAR LINCOLN NE 98
THIRTEENTH  GAMPP DALE L PORTSMOUTH OH 98
FOURTEENTH  VENDEL CHRIS ROCHESTER NY 98
FIFTEENTH  REED TIM M BATH SD 98
SR. VETERAN GRASS CHARLES L INVERNESS FL 98
SR VETERAN RU HOLLEY FRANCIS C PARIS IL 97
SR VETERAN 3RD  LOITZ ROBERT N PEOTONE IL 97
VETERAN  FRANKLIN GARY D SPRINGBAY IL 98
VETERAN RU HAVENAR ROBERT V PIQUA OH 97
VETERAN 3RD  BROWN JR CHARLES C KITTRELL NC 97
SUB JUNIOR MCCARTY KROSS H LA GRANGE TX 96
SUB JUNIOR RU VERTEIN TYLER J ROCK SPRINGS WI 95
SUB JUNIOR 3RD HOFER NATHAN WAYNE HURON SD 95
JUNIOR  STASSI KORY J BETHALTO IL 98
JUNIOR RU KELLEY TOM TALBOTT TN 98
JUNIOR 3RD SONGER RYAN J SAN BENITO TX 98
LADY  CATES DEBRA L WADESVILLE IN 97
LADY RU HEIDEN LAURALEE A RICHMOND MI 97
LADY 3RD  JACKSON ANDREA K CEDARBURG WI 97
WHEELCHAIR  SMYTH CHARLES H ODESSA FL 95
WHEELCHAIR RU FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 94
         
BUDWEISER YARDAGE ADDED MONEY
SUNDAY, AUGUST 12, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
19-21 YD  GAMPP DALE L PORTSMOUTH OH 98
19-21 YD RU REYNOLDS TIM J ALHAMBRA IL 98
22-23 YD  THATCHER CURTIS R COLDWATER MI 97
22-23 YD RU TURNER JOHN R PESHTIGO WI 97
24-25 YD  BENDORF DANIEL T PALMYRA WI 97
24-25 YD RU STIERS PAUL D SHELBYVILLE IN 97
26-27 YD  HUBER STEVEN G ORWIGSBURG PA 99
26-27 YD RU NAGEL FRED MITCHELL SD 99
         
EVENT # 17 - WSRC DOUBLES
SUNDAY, AUGUST 12, 2007
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION HARRISON III LEO NEW LONDON MO 100
RUNNER UP HAWLEY SEAN NUEVO CA 100
CLASS AAA SHAW PAUL COLLINGWOOD ON 100
CLASS AAA RU DITTO KEITH BRANDENBURG KY 100
CLASS AA  COPSEY JIM LOS LUNAS NM 99
CLASS AA RU CASTLEBERRY BRONSO LONOKE AR 99
CLASS A ZENTZ JR JOHN E FINKSBURG MD 98
CLASS A RU GUTHRIE JACOB N CAMPBELLSBURG IN 97
CLASS B DOERRING KEVIN E LANCASTER WI 98
CLASS B RU ROBBINS CURTIS V PINE CITY NY 97
CLASS C GRESH GEORGE L MUNCIE IN 96
CLASS C RU DUVALL CURTIS S ROCKWOOD MI 95
CLASS D  STEWART JOE T TYLER TX 95
CLASS D RU REED STEVE L SPRINGFIELD OH 94
SR. VETERAN  EDGREEN BRUCE K PORT ALLEGANY PA 99
SR VETERAN RU MITCHELL JAMES L DECATUR GA 97
VETERAN  MARVIER LAWRENCE J NOVATO CA 99
VETERAN RU FELTS THOMAS L SHAWANO WI 99
SUB JUNIOR  KANT COLTON J NEW UNDERWOOD SD 97
SUB JUNIOR RU DAVIS CODY A SHOHOLA PA 97
JUNIOR  MCCAULEY ETHAN C DUNCAN OK 99
JUNIOR RU BARTHOLOW MATTHEW RAPID CITY SD 99
LADY  SANDLER STEPHANIE NEW RINGGOLD PA 98
LADY RU OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 98
WHEELCHAIR NELSON RICK LOUISBURG MN 98
         
PRELIMINARY HIGH OVER-ALL
MONDAY AUGUST 6 THRU SUNDAY, AUGUST 12, 2007
1400 PRELIMINARY GAH TARGETS
TROPHY WINNER TOWN STATE SCORE
CHAMPION CAMPBELL JR HARLAN TRIBUNE KS 1380
CLASS AAA  REED TIM M BATH SD 1369
CLASS AA  GRAGE JAMES SEATLE WA 1346
CLASS A  JOHNSON BODIE R DUBOIS WY 1338
CLASS B SILER CHAS E FLAT ROCK IL 1300
CLASS C  DYLL GEORGE EATONTON GA 1284
CLASS D  RITTER RODNEY L SIERRA VISTA AZ 1260
SR. VETERAN SIMS MARVIN LYNWOOD WA 1317
VETERAN  OHYE KAY N BRUNSWICK NJ 1369
SUB JUNIOR  MILLER LUKE A LINDEN CA 1318
JUNIOR  BEEBE DOUG W MORRILL NE 1339
LADY  OHYE NEILSON DEBRA N BRUNSWICK NJ 1354
WHEELCHAIR FOSTER JAMES H DUNCANVILLE TX 1314

Go To Championship Week